תאור כללי

fashion styling, photography & film
קמפוס: מילאנו, פריז, לונדון, פירנצה.
משך לימודים: מילאנו/פירנצה שנה אקדמית. בלונדון/פריז 15 חודשים.
שפת לימוד: אנגלית(תרגום סימולטאני).

מסלול מאסטר לימודי צילום אופנה וידאו וסטיילינג בבית ספר מרנגוני במילאנו הינו מהטובים והמקצועיים בעולם.
לימודי צילום אופנה וסטיילינג במילאנו מאפשרים לך להתמקצע בתחום מרתק ומיוחד ולעבוד עם המעצבים הגדולים, מגזיני האופנה המובילים, סטייליסטים, מאפרים, מעצבי שיער, ארט דירקטורים, דוגמנים ודוגמניות. במסלול זה תלמדו בנוסף את רזי עבודת הסטייליסט- לפרטים על תכני הסטיילינג.

קורס צילום אופנה וידאו וסטיילינג
במהלך לימודי צילום אופנה וסטיילינג תלמד מהו כוחו של המסר המגיע מכל קמפיין של מותג, פרסומת או כתבת אופנה נמצא בידיו של צלם האופנה/סטייליסט. רבים מצלמי האופנה והסטייליסטים המובילים הפכו זאת לכדי יצירת אמנות. הקורס מתאים לאלה אשר מגיעים מהתחומים של: לימודי תקשורת, אומנות, פרסום, סטיילינג וצילום טכני ואשר רואים את עולם האופנה כהזדמנות להתחלת קריירה.

מיהו צלם האופנה/סטייליסט ?
במסגרת לימודי צילום וסטיילינג אופנה במרנגוני (istituto marangoni) תלמד שצלמי אופנה וסטייליסטים עובדים בסטודיו או באתר צילומים על מנת ליצור צילומים שובי עין שמטרתם להראות ולפרסם למעשה, בגדים, אביזרים וסגנון חיים עם נרטיב מוכתב אופנה. על צלם אופנה/סטייליסט להבין את תדמית המותג של הלקוח והשימושיים הסופיים שיהיו לצילומים. עליו לדעת גם לעבוד בצמוד לאנשי מקצוע קריאטיבים אחרים על מנת ליישם את הבריף שקיבל. מיותר לציין כי צלם אופנה/הסטייליסט חייב להיות בעל ידע רב במגמות אופנה, טרנדים, תולדות האופנה תולדות האומנות ושליטה מעולה בתוכנות הגרפיות שמהווים חלק מתוכנית הלימודים של לימודי צילום אופנה וסטיילינג במרנגוני.

צלם אופנה שישלים מסלול לימודי צילום אופנה זה יהיה בעל ידע נרחב והבנה, דרך מחקר אישי בתחום קריאטיבי זה וכן ילמד את ההשפעות על צילום אופנה מתחום הקולנוע, האמנות והפסיכולוגיה. הדגש במסלול לימודי צילום אופנה במרנגוני הוא לא רק על הצילום עצמו והקשר שלו לאופנה, אלא גם על התהליך להגעת התוצר הסופי, תוך פיתוח האינדבידואליזם של הצלם עצמו והגישה שלו ליצירת הצילום. יש לציין כי המיקום של בית ספר מרנגוני בבירות האופנה האירופאיות מעניק לתלמידינו את הניסיון יקר הערך בעבודה באתרי צילום מהמרגשים, המעניינים והחשובים ביותר בעולם האופנה.

במסגרת לימודי צילום אופנה וסטיילינג מרנגוני משתף פעולה עם הסטודיו לצילום החשוב והגדול באיטליה ובעולם Super studio בו יעבדו הסטודנטים בתנאי הצילום האמיתיים של הצלמים הגדולים בנוסף לשני חללי סטודיו לצילום בין כותלי בית הספר. הסטודיו נוסד ב-1983 ומהווה מקום אייקוני מועדף ומקום התאספות לצלמים, ארט-דיירקטורים, עורכים, סטייליסטים ואנשי קריאטיב. הוא תרם להתפתחות של עולם האופנה וזהו המקום שבו הקמפיינים המרגשים ביותר ושירותי הצילום הטובים ביותר נולדים. יתכן במהלך הלימודים שיתוף פעולה בין לסטודנטים לעיצוב אופנה בבית הספר והתלמידים יכינו תיק עבודות במהלך שנת הלימודים.
תוכנית לימודי קורס צילום אופנה זה תכלול בראש ובראשונה את כל הקשור לתולדות צילום ובפרט תולדות צילום האופנה בתקופות השונות, החל מצילומי האופנה הראשונים ועד ימינו. מהם הסגנונות והמאפיינים של כל תקופה ותקופה וכיצד השפיעו על יצירת שפה אסתטית וחזותית חדשה. לסיום מוצלח של חלק זה בתוכנית קורס צילום אופנה זה תלמד להכיר את פיתוח הקונספטים הצילומיים וסגנונות הצילום בכל תקופה ותקופה תוך ניתוח היחסים בין צילום, אומנות, קולנוע ווידאו. תדע מיהם הדמויות המרכזיות לאורך ההיסטוריה של צילום האופנה. פוסט פרודקשן ועריכת תמונות, תלמד להשתמש בכל התוכנות העיבוד הגרפיות בהם משתמשים הצלמים בימינו ובשלב זה תשלוט בכל התהליך מרגע הלחיצה במצלמה ועד לפרזנטציה הסופית וכן בכל הקשור לעריכת וידאו.

במסגרת לימודי צילום אופנה/סטיילינג במרנגוני ניתן דגש מירבי על כל הקשור לעבודה הפרקטית של צלם האופנה, תלמד לנהל סט צילום אופנה, תנתח מיהם בעלי המקצוע שאמורים לשתף פעולה על סט הצילומים, תפקידם ופועלם ביצירת פרויקט. תלמד לשתף פעולה עם סטייליסטים, מאפרים, מעצבי שיער, ארט דירקטור, תפאורן, מנהל הקסטינג, סוכנויות דוגמנות, דוגמנים ודוגמניות. תעסוק בתאוריה ובטכניקה של הצילום ושל סטודיו לצילום. תרכוש ידע מושלם בכל הטכניקות האנלוגיות והדיגיטליות של הצילום וטכניקות להעמדת תאורה. בשלב זה תשתמש בכל החוקים התיאורטיים והפרקטיים הדרושים להתמודדות עם צילום אופנה בסטודיו או בלוקשיין אחר. תלמד להשתמש במצלמות קטנות בינוניות וגדולות ממדים, מצלמות דיגיטליות ופולארויד. כיצד לבחור ולהשתמש עם העדשות השונות. השימוש בתאורה מלאכותית וטבעית וכן כל סוגי האמצעים המשמשים לתאורה גם המסורתיים וגם אלה בחזית הטכנולוגיה.

כמו כן בלימודי צילום אופנה תלמד להשתמש במצלמות האנלוגיות והדיגיטליות השונות, בעדשות, צילום וידאו וסוגי הצילום השונים. טכניקות האור השונות בגופים מוארים, אור לצילום וידאו ובסטודיו לצילום. לאורך כל תקופת מסלול לימודי צילום אופנה או קורס צילום אופנה זה תעסוק ביום יום בעבודה פרקטית משמעותית, תבצע הפקות אופנה בנושאים ובייעוד שונה תשתף פעולה עם בוגרי הסטיילינג של בית הספר תצלם בסטודיו או בלוקיישנים השונים ותעזר בסוכנויות הדוגמניות ובסטודיו לצילום שמשתתפים פעולה עם בית ספר מרנגוני. עם סיום הלימודים תהיה בעל תיק עבודות מרשים שיפתח לך דלת לעבוד בעולם מרתק וקשה זה.

תוכנית לימודי סטיילינג צילום אופנה ווידאו 
תולדות הצילום וצילום אופנה וסרטי אופנה.
התרבות החזותית בימינו ובעבר.
ניתוח של מותגים ומושגים
המצלמה והאביזרים הנלווים
תאורה ולוקשיינים
סט צילומים והפקות אופנה
ריטושי תמונות פוסט פרודקשן ועריכת וידאו.
תיק עבודות
סטיילינג- פרויקטים והפקות אופנה.
סקירה על עולם האופנה
ניתוח עולם האופנה העסקי
עיצוב גרפי
עיצוב מולטימדיה
שיטות מחקר

תנאי קבלה

רקע לימודי קודם בתחום או ניסיון תעסוקתי מוכח, תיק עבודות מכתבי המלצה, תואר ראשון ומבחן אנגלית בלונדון/פריז וראיון אישי במרכז המידע בישראל 03-6525560.

לעמוד בית הספר