תאור כללי

תוכנית 3 שנים
מיקום לימודים: לוס אנג'לס
מס סמסטרים: 8

התואר הראשון בלימודי תקשורת Media Studies שמציעה האקדמיה לקולנוע (NYFA) כולל תכנית לימודים בת 8 סמסטרים המתמקדים בלימודי אמצעי התקשורת הקיימים והמתהווים ובבסיס התאורטי הדרוש להבנת השפעת התקשורת והמדיה על החברה בת ימינו.

מטרת התכנית היא להכין את הסטודנטים לשינויים המהירים בנוף תעשיות הבידור והמדיה ולהפוך אותם לצרכנים, למבקרים ולמפיקי מדיה מחושבים יותר. היתרון הגדול של התואר הראשון בתקשורת של ה-NYFA הוא השילוב המוצלח של לימודים תאורטיים של כלי ואמצעי התקשורת יחד עם התנסות מעשית בתחום.

במהלך הלימודים לתואר הסטודנטים ירכשו כלים שיסייעו להם לכתוב ולהציג מאמרים ומחקרים אקדמיים בתחום התקשורת ויחד עם זאת גם ליצור מצגות, תכניות עסקיות, תסריטים, תקציבים ובסופו של דבר גם תוכן מלא, ברמה מקצועית גבוהה.
יתרון נוסף של התכנית היא תכנית ההתמחויות ושיתופי הפעולה של האקדמיה לקולנוע (NYFA) עם חברות מדיה מתהווה מובילות בתעשייה. על הסטודנטים להיות מוכנים לעבוד יד ביד עם אנשי מקצוע בתעשיות המדיה המסורתיות והמתפתחות.

הסטודנטים בתכנית ה BA ירכשו את הכישורים החיוניים, היצירתיים והאנליטיים הדרושים כדי לבחון ולהבין את המגמות הנוכחיות והעתידיות בתעשייה ולהבין לעומק את ההיסטוריה ואת ציר ההתפתחות של מגוון צורות התקשורת בחברה.

התואר הראשון בלימודי תקשורת ומדיה מתמקד בשלושה תחומי תוכן: לימודי ביקורת, תקשורת ושיווק ועלילה אינטראקטיבית.
לימודי ביקורת מאפשרים לסטודנטים לחקור ולנתח את ההתפתחות ההיסטורית של תעשיית המדיה והבידור וכן ללמוד את יסודות התאוריה הביקורתית הנחוצים למחקר אקדמי של התחום.
קורסים בתקשורת ובשיווק מציגים בפני הסטודנטים כיצד לעצב, ליצור ולהשתמש בכלים ובטכניקות שנמצאים בשימוש בהיבטים שונים של המדיה וכן היבטים של עיצוב, פסיכולוגיה ותקשורת המונים המשמשים כדי ליצור מחויבות ומעורבות של קהלים וצרכנים בכל ההיבטים של המדיה.
בלימודי עלילה אינטראקטיבית הסטודנטים בוחנים דרכים מסורתיות לספר סיפור, שיטות הפקה ופלטפורמות עלילה מתהוות, כמו עיצוב משחקים ובניית סיפורי טרנסמדיה וזאת במטרה לאפשר לסטודנטים ליצור את המאפיינים האינטלקטואליים הייחודיים שלהם כחלק מתכנית הלימודים.האקדמיה לקולנוע גאה גם להיות בית הספר הנבחר שאליו רבים מיוצרי הסרטים, השחקנים ואושיות הקולנוע של הוליווד מעולם התקשורת והבידור, מגיעים לסמינרים והרצאות ובנוסף שולחים את בנם או בתם, או חברי משפחה, ללמוד אצלנו.
להלן רשימה חלקית: סטיבן שפילברג, מרטין סקורסזה, ברוס ספרינגסטין, אל פצ’ינו, וורן בייטי ואנט בנינג, שרון סטון, קווין ספייסי, רון הוווארד, אנדי גרסיה, בן גינקסלי ועוד.

התואר מוצע אך ורק בקמפוס לוס אנג'לס. הקמפוס שוכן במרכז תעשיית הבידור של העיר ומהווה מיקום מושלם ללימודי תקשורת ומדיה.

תוכנית הלימודים

מבוא ללימודי תקשורת
יסודות העלילה/סיפור
מבוא לתאוריית תקשורת
שיווק, מדיה וחברה

יסודות העיתונאות
סקירת שנה שנייה
מבוא לעיצוב אינטרנט ולפיתוח אפליקציות
סיפור והפקת טרנסמדיה

מבוא למיתוג ולמדיה חברתית
עסקי אמצעי התקשורת המתהווים
אמנות הקולנוע וההפקה
סיפור אינטראקטיבי

אמצעי תקשורת בהתהוות והפקה דיגיטלית 1
יזמות ותקשורת
אמצעי תקשורת בהתהוות והפקה דיגיטלית 2
הכנה לתיזה
מחקרים במדיה עולמית

תנאי קבלה

תעודת בגרות, תיק עבודות, מכתב מוטיבציה, מבחן אנגלית, מכתבי המלצה, ראיון במרכז המידע בישראל 03-6525560.

לעמוד בית הספר